Latvian Blues Band

Latvian Blues Band

Latvian Blues Band ir viena no starptautiski pazīstamākajām latviešu grupām, kas izpilda blūza mūziku, apstiprinot daudzu pārliecību, ka blūzs ir mūzikas pamatu pamats arī 21. gadsimtā.

Kopš 2000. gada grupas mājvieta ir Bites Blūza Klubs, kas ir vienīgais klubs Rīgā un Baltijā, kur Latvian Blues Band uzstājušies ar daudz un dažādiem blūza mūzikas māksliniekiem, piemēram, Lazy Lester, Debbie Davis, Willie „Big Eyes” Smith, James Solberg, Joanna Connor, Bill Perry, Chico Banks, Louisiana Red, Sonny Rhodes, Nora Jean Bruso, Tad Robinson, Zora Young, Rico McFarland, Phill Guy, Al Coplay, Bryan Lee, Bruce Katz, Duke Robillard, Darrell Nulisch, Monster Mike Welch, Sugar Ray Norcia, Carey Bell, Bob Margolin, Carlos Johnson, John Primer…

Liktenīga bija reize, kad 2000. gada sākumā Latvian Blues Band kopā ar kanādiešu blūza autoritāti Johnny V ierakstīja albumu, paverot sev ceļu uz tādiem starptautiskiem blūza festivāliem kā, piemēram, BluesFest International Windsor and London, South Country Fair un Fort Macleod, kā arī klubu koncertiem Kanādā.

Latvian Blues Band ir uzstājušies arī kā iesildošā grupa, piemēram, Joe Cocker koncertā Rīgā, 2002. gadā, Coco Montoya Band koncertā Viļņā, 2003. gadā, Victor Bailey Group koncertā Rīgā, 2003. gadā, kā arī piedalījušies blūza festivālos Century of Blues Horvātijā, 2004. gadā un Euro Jazz Atēnās, 2004. gadā. Grupa koncertējusi arī tādās pasaules valstīs kā Spānija, Polija un Grieķija. No 2000. gada Latvian Blues Band ir arī ikgadējā Lietuvas Bliuzo Nakys festivāla galvenie mākslinieki. Neizmērojami pagodinošs bija Latvian Blues Band aicinājums uzstāties Chicago Blues Festival 2005. gadā, kurā Latvian Blues Band bija pirmā grupa festivāla vēsturē, kas bāzēta Eiropā. 2008. gadā šī festivāla laikā Latvian Blues Band paguva veikt arī koncertu turneju pa Čikāgas blūza klubiem.

  • 2004. gadā Bob Margolin, kas ir leģendārs blūza eksperts un ģitārists, pasaules vadošajā blūza žurnālā Blues Revue publicēja rakstu par Latvian Blues Band kā Eiropas blūza fenomenu.
  • 2005. gadā Francijas Blūza sabiedrība nominēja Latvian Blues band Eiropas labākās blūza grupas titulam.
  • 2009. gadā Latvian Blues Band izcīnija pirmo vietu konkursā Baltic Blues Challenge.
  • 2010. gadā Latvian Blues Band noslēdza līgumu ar Blue Skunk Music (Čikāga) par to mūzikas izplatīšanu visā pasaulē.
  • 2011. gadā Latvian Blues Band oriģināldziesmu “Good Bye” iekļāva Taivānas radiostacijas “O’Zone” starptautiskajā dziesmu izlasē. Tāpat 2011. gadā Latvian Blues Band piedalījās vienā no lielākajiem Šveices festivāliem kā koncerta beigu viesi, uzstājoties uz vienas skatuves ar leģendāro grupu “Status Quo”.

Vairāk info un bildes šeit