blues

Jaunākie talanti blūzā

Lai gan tādas blūza leģendas kā B. B. Kings, Roberts Džonsons, Elmors Džeimss, Odetta un Hudijs Ledbeters noteikti ir vārdi, kuri blūza sakarā aizmirsti netiks nekad, ik gadu blūza stila mūziku sāk izpildīt ar vien jauni un ļoti talantīgi mūziķi, kuri pierāda to, ka blūzs nav mirstošs mūzikas žanrs, bet gan žanrs, kas plaukt un zeļ, un ir iemīļots visās paaudzēs.

 

1. Gerijs Klārks Juniors

Viens no talantīgākajiem jaunajiem blūza māksliniekiem ir no Amerikas Savienoto valstu dienvidu štata Teksasas nākušais mūziķis Gerijs Klārks Juniors. Šis 1984. gadā Ostinā dzimušais mūziķis pats muzicē jau no tīņa gadiem, kad viņš 12 gadu vecumā sāka apgūt ģitārspēli. Tā palēnām, sniedzot dažādus nelielus koncertus savā dzimtajā pilsētā, viņš trenēja savas ģitāras un vokālās dotības, līdz viņa pūliņus kādā mūzikas klubā pamanīja mūzikas producents Kliffords Antons. Kopš tā laika Klārks Juniors ir uzstājies kopā ar daudziem pasaules slaveniem blūza māksliniekiem, piemēram, Džimiju Vaughanu, un arī tādu slavenu mūziķi kā Alīšu Kīzu. Pats Klārks savu skanējumu definē kā blūzu, kurš ir ietekmējies kā no džeza, tā kantrī un pat hip-hopa mūzikas, dodot Klārka dziesmām mazliet modernāku blūza skanējumu.

2. North Mississippi Allstars

Otrie blūza mākslinieki, kurus ikvienam blūza mīlim noteikti vajadzētu ievērot ir grupa ar nosaukumu North Mississippi Allstars. Šo grupu veido trīs brāļi – Lūks, Kodijs un Kriss, kuri visi ir uzauguši Mississippi. Lūks nodrošina grupas vokālus un ģitārspēli, Kodijs spēlē bungas un ģitāru, bet Kriss pārvalda basu. Šī grupa tika izveidota jau 1996. gadā, taču savu atpazīstamību tā sāka gūt ap 2000. gadu, kad grupa pirmo reizi uzstājās vakara šovā “Vakars ar Konanu O’Braienu”. Kopš tā laika šī grupa ir ne tikai izdevusi vairākus albumus, bet arī koncertējusi ar virkni citu pazīstamu mūziķu, kā arī pat bijusi nominēta prestižajai Greammy balvai un ieguvusi Labākā jaunā mākslinieka titulu Blūza mūzikas balvu pasniegšanas ceremonijā.

3. The Black Keys

Un trešie mūziķi, kuri nu jau kādu laiku ir pieteikuši sevi populārajā mūzikā, taču var tikt definēti arī kā blūza mūzikas pārstāvji, ir grupa The Black Keys. Šī grupa, kura sastāv no diviem puišiem – Dena, kurš atbild par grupas ģitāras skaņām un vokālu, un Patrika, kurš spēlē bungas, izveidojās 2001. gadā Amerikas Savienoto Valstu Ohaio štatā, un kopš šī gada šis duo patiešām ir ieguvis savu atpazīstamību, izdodot jau 6 studijas albumu, un iegūstot 7 Grammy balvas un ar savu dziesmu El Camino izcīnot Billboard topa augsto otro pozīciju. Un par spīti savai pašreizējai popularitātei, kas ir nodrošinājis, ka mūziķiem vairs nav jāuztraucas par savu koncertu izmaksām vai jāņem kredīts, lai spētu apmaksāt savas turnejas, abi mūziķi pieturas pie sava blūza un roka apvienojuma skaņas un ar vien turpina to attīstīt.