skydog

Ģitārists Dveins Almans

Dveins Almans, zināms arī ar iesauku Skydog, ir viens no izcilākajiem blūza ģitāristiem, kurš izkopa unikālu ģitāras tehniku. Skaņas, ko viņš spēja panākt no savas ģitāras, bija piepildītas ar intensitāti un tādām emocijām, ka viņš ietekmēja arī pārējos savas grupas biedrus muzikāli izdarīt vislabāko, ko vien viņi varēja.

Pilnajā vārdā Hovards Dveins Almans ir dzimis Nešvilā 1948.gada 20.novembrī. Dveina māte Džeraldīne viņu un brāli Gregu pārsvarā audzināja viena, jo, kad slavenais ģitārists vēl bija tikai 3 gadus vecs, tad viņa tēvs tika nežēlīgi noslepkavots. Līdz ar to pēc dažiem gadiem Džeraldīne, kas bieži vien dēvēta arī par “Mama A”, pārcēlās kopā ar saviem dēliem uz Floridu, Deitonas pludmali. Ģitāras spēles apguvi Dveins Almans uzsāka, kad viņš jau bija pusaudža vecumā. Viņa brālis Gregs izdzirdēja, ka kaimiņos tiek spēlēta ģitāra, tāpēc izlēma, ka arī grib apgūt šo mūzikas instrumentu. Drīz vien arī Dveins, ietekmējoties no brāļa, sāka mācīties ģitāru. Nepagāja ne ilgs laiks, kad Dveina spējas un tehnika jau bija daudz labāka par Gregu, kurš ģitāru spēlēja ilgāk. Abi brāļi turpināja kopā muzicēt, ietekmējoties tieši no slaveniem blūza izpildītājiem, piemēram, blūza karaļa B.B.Kinga, kura koncertu Almanu brāļi bija redzējuši pusaudžu gados.

Drīz vien Dveins Almans saprata, ka tieši ģitāra ir viņa dzīves aicinājums, tāpēc izstājās no vidusskolas, lai pilnveidotu savas prasmes. Kad viņa brālis Gregs skolu 1965. gadā pabeidza, abi kopā dibināja savu pirmo grupu “The Allman Joys”. Vēlāk abi kopā pārcēlās uz Losandželosu, kur grupa 1967.gadā tika pārdēvēta par “The Hour Glass”. Tikmēr visu šo laika posmu Dveins Almans pilnveidoja savu elektriskās slaidģitāras tehniku līdz pat izcilībai.

Pats mūziķis dievināja ģitāras spēlēšanu, tāpēc labprāt spēlēja kopā ar tādām slavenībām kā Areta Frenklina, Persijs Sledžs, Hērbijs Manns, Vilsons Pikets un citi. Lai gan citu mūziķu aprindās viņš bija ļoti pieprasīts ģitārists un daudzi gribēja uzstāties kopā ar viņu, tomēr pats Dveins Almans negribēja būt sesiju mūziķis, bet gan spēlēt patstāvīgi savā grupā. Šo iemeslu dēļ Dveins kopā ar brāli un dažiem citiem mūziķiem atgriezās Floridā, kur 1969.gada martā pārformēja grupu ar nosaukumu “The Allman Brothers Band”. Drīz pēc tam klajā tik laists arī grupas debijas albums ar tādu pašu nosaukumu.

Ēriks Kleptons, kura mūziku Dveins Almans vērtēja ļoti augstu un apbrīnoja, drīz vien uzaicināja izcilo ģitāristu spēlēt kopā ar viņu Kleptona albumā “Layla And Other Assorted Love Songs”. Dveins bija ļoti iepriecināts uzzinot, ka viņa elks ir fans paša Dveina Almana izpildītajai mūzikai. Līdz ar to, piedaloties albuma tapšanā ar Ēriku Kleptonu, cieta paša ģitārista grupas ieraksti. Lai gan “The Allman Brothers Band” ierakstīja vēl divus albumus, tomēr nav īsti zināms, kuru dziesmu tapšanā ir iesaistījies pats Dveins Almans.

Diemžēl izcilā blūza ģitārista karjera un dzīve aprāvās neilgi pirms viņa 25. dzimšanas dienas. Mūziķis, cenšoties izvairīties no sadursmes ar citu transporta līdzekli, nenovaldīja savu motociklu un avarēja. Dažas stundas pēc tam viņš arī nomira.