nomakts cilveks

Blūzs par kredītu

Blūzs, kā mūzikas stils parasti tiek izpildīts par dažādām tēmām, bet visbiežāk šajā mūzikā tiek atspoguļotas dažādas sāpes un pārdzīvojumi un šo mūzikas stilu tad arī izpilda cilvēki, kas ir piedzīvojuši dažādas pārmaiņas savā dzīvē un izgājuši cauri nepatikšanām un sāpēm. Tieši tāpēc, manuprāt, pēc pāris gadiem vai gadu desmitiem būs iespējams dzirdēt pirmās blūza dziesmas par kredītiem un to nodarīto kaitējumu, jo cilvēki, kas nedomā ar galvu parasti aizņemas pārāk daudz un pēc tam nevar šo naudu laicīgi atdot. Un tād arī viņiem uznāk šīs žēlas un depresija, kas pēc tam var izpausties, kā blūza mūzika.

Tas tā it sevišķi ir ar ātrajiem kredītiem, kuri, lai gan sākumā liekas, kā ļoti izdevīgi pakalpojumi, tomēr ja tiek izmantoti pārāk daudz tad var slikti ietekmēt gan cilvēka turpmākās finanses gan arī patreizējo finanšu situāciju. Šeit vienmēr pēc aizņemšanās eiforijas seko skarbā realitāte, ka nauda agri vai vēlu tik un tā būs jāatdod un kad tas notiek tad bieži vien iestājas depresija un cilvēks nezina, kā tad lai šo naudu īsti atdod. Bet pamatā jau neviens cits nav vainīgs kā viņš pats, un, kāpēc gan lai ātro kredītu kompānijas būtu vainīgas pie tā, ka viņas ļauj cilvēkiem aizņemties vieglāk kā jebkad? Tas ir kapitālisms un kapitālismā viss notiek tikai peļņas vadīts un peļņa ir galvenais indikators, kas nosaka to vai kāda prece vai pakalpojums ir pieprasīts un vai patērētāji ir gatavi maksāt par to tādu cenu, kā uzņēmējs uzstāda. Un tad lūk šo kredītu gadījumā patērētāji kā bites uz medu metās virsū šādai iespējai aizņemties naudu tik lēti un viegli un kreditoriem tas bija indikators, ka viņu pakalpojums ir izdevīgs un to vajadzētu turpināt attīstīt. Bet pēc tam, kad cilvēki saprot, ka nauda būs jāatdod, tad vairs tik rožaina pasaule neizskatās un ir jāmeklē risinājumi, kā tad šo naudu atdot. Bet tas nemaz nav tik viegli un tāpēc var sagādāt galvassāpes un sabojāt garastāvokli. Bet dīvainā daļa ir tā, ka cilvēki arī pēc tam, kad ir atdevuši ar grūtībām šo naudu izvēlas atkal aizņemties un tādā veidā turpinot šo aizņēmumu-atmaksas ciklu!

Nu tad lūk blūzs ir mākslinieciskā izteiksme tām jūtām, kādas cilvēki gūst un parasti tieši negatīvajām un sāpīgajām, un nespēja atdot kredītus tad arī varētu būt viena no tām lietām, kas varētu izraisīt tik stipras emocijas. Un, blūzu varam salīdzināt ar dzīvnieku gaudošanu vai smilkstēšanu, jo, lai gan blūzā tiek izmantoti mūzikas instrumenti, tomēr ar šo mūziku tiek nodotas jūtas un cilvēka iekšējais jūtu stāvoklis, ko tad arī citi uzreiz saprot!