bluza spele

Blūza izpildītājas, kuras ir vērts noklausīties

Džimijs Hendriks kādreiz ir teicis, ka blūzu spēlēt ir viegli, bet ir grūti to sajust. Te nav ko piebilst – mūzika ir spējīga izstāstīt veselu stāstu un, ja runa ir par blūzu, tad stāsts droši vien nebūs no tiem jautrajiem un vienkāršajiem. Neskatoties uz to, ka pats vārds “bluesman” norāda to, ka izpildītāja lomu ieņems vīrietis, sievietes ar viņu māku sajust, šajā žanrā arī nav retums. Mūsdienu izpildītāju vidū tādu piemēru nav mazums un tāpēc, mēs jums gribam pastāstīt arī par mūsdienu “bluesladies”, kuras ir netaisnīgi maz pievērsts uzmanības.

JOANNE SHAW TAYLOR
Jauna, bāla gaišmate – liekas, nu kāds tur var būt blūzs? Bet, tiklīdz Džoana rokās paņem ģitāru, pat visstingrākie kritiķi nomaina savas dusmas pret labvēlību, jo tas ir blūzs, visīstākais blūzs. Kad meitenei bija 16 gadi, viņas ģitāras spēli dzirdēja Deivs Stjuarts (daudziem viņš ir pazīstams kā bijušā dueta “Eurythmics” dalībnieks, kurš savā laika kļuva populārs pateicoties savai leģendārajai dziesmai “Sweetdreams”). Viņš viņā ieklausījās, iedziļinājās un uzaicināja pievienoties savam, tā laika viesizrāžu projektam. Tādā veidā jaunā, talantīgā lēdija uzsāka savu mūzikas karjeru. Tagad Teilore ir patstāvīga dziesmu izpildītāja, par kuru labvēlīgi izsakās kritiķi un pazīstami blūza mākslinieki. Enerģijas viņas izpildītajās dziesmās vēl joprojām ir tik daudz, ka ne vienmēr pat sešpadsmitgadīgajiem tik daudz atradīsies.

SUSAN TEDESCHI
Sjūzannu nevar nosaukt par jaunu izpildītāju, bet par sievietes vecumu runāt nav pieklājīgi, kaut gan viņas stāžs vokālistes karjerā ir ļoti iespaidīgs. Savā laikā Tedeski salīdzināja ar Dženisu Džoplinu un ar tumšādainajām dīvām, nu bet viņai izdevās ieņemt savu vietu mūzikas vēsturē. No bērnu kora dalībnieces, kur piecgadīgā Sjūzanna pirmo reizi uzstājās lielās auditorijas priekšā , izauga dziedātāja un ģitāriste ar spēcīgu balsi un neaprakstāmu harizmu.

SUE FOLEY
Šīs dziedātājas mūzikas albumi vienmēr ir liels atradums labas mūzikas cienītājiem. Tajos ir gan akustiskās balādes, gan instrumentālās kompozīcijas un pat bugi. Sjū ir ne tikai solo dziedātāja, bet viņa sadarbojas arī ar citiem muzikantiem un aktīvi piedalās koncertu turnejās. Savā karjeras laikā kopā uz vienas skatuves ir uzstājusies ar BB King, Koko Taylor un Joe Cocker.

COLEEN RENNISON (NOSINNER)
Kollinas Rennisones seja daudziem kino mīļotājiem liksies pazīstama. Meitene vēl joprojām filmējas, nu bet lielāko viņas laika daļu aizņem muzikālais kolektīvs “NoSinner”. Protams, tas nav klasiskais blūzs, pie kura mēs esam pieraduši, viņu no tumšādaino vergu kompozīcijām atdala ne tikai gadi, bet arī ģitāras spēle, jaudīgas bungas un citas rok – mūzikas ietekmes pazīmes. Bet arī rok – blūzs ir blūzs un Rennisones teksti to pierāda.

JANIVA MAGNESS
Ja citu dziedātāju virzienā tiek raidītas aizdomas, ka viņu blūzs tomēr nav īstais blūzs, tad pret šo dziedātāju izturas citādāk. Rok – mūzikas iespaids nav vērojams, citas mūzikas iespaidi dziedātājai arī ir gājuši secen. Viņa izpilda blūzu, kas tiek uzskatīts par vistīrāko blūzu. Klausītājs sev atzīmēs viņas izpildījumu un izturēsies pret Džanivu ar lielu cieņu, tāpēc, ka tādā mūzikā galvenais nav vokālās dotības, bet gan dziedātājas dvēsele.

CAROLYN WONDERLAND
Kerolīna – savu vecāku bērns, kura ir izaugusi muzikālā ģimenē, plašu un ģitāru ieskauta. Viņa tā arī nesaprata leļļu spēļu jaukumus un to vietā labāk izvēlējās mūzikas instrumentus. Tagad šī izpildītāja, spēlē to, ko pati sauc par blūzu. Meitene – kovbojs, kura savās kompozīcijās viegli nomaina blūza balādes pret aizrautīgām melodijām kantrī stilā.