dzo bonbasa

Blūza ģitārists Džo Bonamasa

Džo Bonamasa ir viens no joprojām koncertējošiem blūza ģitāristiem. Viņa talants un neatkārtojamā blūza mūzikas izpildīšanas tehnika ir unikāla un pavēra mūziķa karjeras ceļu jau no agras jaunības.

Slavenais blūza ģitārists ir dzimis 1977.gada 8.maijā. Šis Džo Bonamasas dzimšanas datums tiek uzskatīts par īpaši svētīgu un liktenīgu viņam, jo tieši šajā datumā savu 66. dzimšanas dienu būtu svinējis arī viena no blūza leģendām – Roberts Džonsons, par kuru klīst leģendas, ka viņš pārdevis savu dvēseli velnam un tāpēc arī kļuvis par vienu no izcilākajiem blūza māksliniekiem. Vai nu pateicoties liktenīgajam dzimšanas datumam vai arī apstāklim, ka Džo Bonamasas tēvs pats bija ģitārists, šī mūzikas instrumenta prasmes viņš sāka attīstīt jau no četru gadu vecuma. Šajā laikā viņam bija bērnam pielāgota ģitāra. Taču jau pēc dažiem gadiem 7 gadu vecumā slavenais ģitārists kļuva par īstas ģitāras īpašnieku. Tajā laikā viņš jau bija izkopis zināmas un savam vecumam unikālas prasmes. Kā viena no galvenajām ietekmēm ģitāras spēlē Džo Bonamasam ir no Stīvija Reja Vona, kura dziesmas tad arī, esot vēl mazam zēnam, viņš spēlēja.

Pirmās uzstāšanās Džo Bonamasam bija jau 10 gadu vecumā. Viņš uzstājās dažādos pasākumos Ņujorkā, līdz viņa nepārspējamo talantu un unikalitāti ievēroja blūza karalis B.B.Kings. Viņš nespēja noticēt jaunā ģitārista potenciālam. Drīz vien jau 12 gadu vecumā Džo Bonamasa sāka ceļot un spēlēt kopā ar tādas pasaules klases mūziķiem kā B.B.Kings. Badijs Gajs, Roberts Krejs, Džordžs Toroguds un daudziem citiem. B.B.Kings pat teica, ka Džo Bonamasam būšot jāatklāj blūza karaļa 80 dzimšanas dienas koncerta šovs.

Pirmos ierakstus slavenais blūza ģitārists veica, sākot ar 1990.gadu kopā ar grupu “Bloodlines”. Tomēr tad, kad grupa izjuka, Džo atgriezās pie savas solo karjeras veidošanas. Līdz ar to 2000.gadā viņš izdeva savu pirmo solo albumu ar nosaukumu “A New Day Yesterday”, kurš gan bija arī ar roka mūzikas ievirzi. Drīz vien jau arī tapa otrs albums “So It`s Like That”, kas iekaroja blūza topa pirmo vietu. Tāpat tika arī pārdots vēl viens albums “A New Day Yesterday. Live”, kurā bija redzama viņa 2001.gada koncerttūres ieraksts.

2003.gadā Džo Bonamasa ierakstīja un izdeva albumu “Blues Deluxe”, kurā tika atskaņotas tādu blūza leģendu dziesmas kā Elmora Džeimsa, Roberta Džonsona, Alberta Kolinsa, Džo Lī Hukera un citu. Šis albums ilgu laiku atradās blūza topu virsotnēs, kā arī ieguva gada blūza albuma titulu.
Līdz šim brīdim slavenais blūza ģitārists Džo Bonamasa ir izdevis jau 18 albumus – “You & Me”, “Sloe Gin”, kas tiek arī uzskatīts par viņa populārāko un labāko albumu, “The Ballad of John Henry”, “Dust Bowl”, “Don`t Explain”, “Driving Towards The Daylight”, “Different Shades of Blues”, kā arī vairākus koncerttūres dzīvos ierakstus.